Epoxy

اپوکسی (Epoxy)

سطوح بتنی موازئیکی و سنگ در بسیاری از کاربردها و شرایط صنعتی کارایی بسیار رضایت بخشی دارند اما در مکان هایی که به مقاومت های شیمیایی، یکپارچگی سطح، الزامات بهداشتی و مقاومت به ضربه یا سایش نیاز است چندان پاسخگو نیستند در چنین مواردی می توان از سیستم های کفپوش رزینی استفاده نمود. این کفپوش ها بر اساس واکنش شیمیایی صورت می گیرد که در ان ها پخت کفپوش به پلیمری مستحکم تبدیل می شوند. که بعد از افزودن سخت کننده واکنش به رزین پایه آغاز می شود. این کفپوش ها در مکان های مختلفی چون سالن های تولید، اتاق های تمیز، انبارهای مواد شیمیایی و دارویی، بیمارستان ها، پارکینگ ها و ... مورد استفاده قرار می گیرند.

انواع اپوکسی

اپوکسی صنعتی (کارگاه تولیدی، انبار، موتورخانه، پارکینگ، باشگاه ورزشی و…)

اپوکسی آنتی باکتریال(بهداشتی، دارویی، غذایی، کودکستان، اتاق کودک و…)

اپوکسی آنتی استاتیک(اتاق عمل، اتاق برق، اتاق تجهیزات حساس و…)

مزایای کفپوش های رزینی

 • چسبندگی بسیار بالا به زیرکار
 • مقاومت شیمیایی بالا در برابر طیف وسیعی از مواد شیمیایی خوردنده
 • عدم نفوذ پذیری در برابر مایعات
 • افزایش چکش خوری، دوام، ارتجاع و مقاومت به سایش و ضربه
 • عدم ایجاد گرد و غبار در محیط
 • سطوح پاکیزه و ساده تمیز شونده
 • مقاومت بالاتر در برابر ترک خوردگی
 • ضخامت های اجرایی پایین تر
 • سبک سازی سازه
 • نصب و پخت سریع و حداقل تداخل با عملیات روزانه در محل نصب
 • یکپارچه و عدم وجود درز

از ما می پرسند :

انتخاب نوع مناسب کفپوش آپوکسی به صنعتی که در آن کفپوش مورد استفاده قرار می گیرد، محیط کار، ترافیک رفت و آمد بر سطح، محدوده دمای کاربری و نوع زیرکار بستگی دارد. در نتیجه انتخاب کفپوش مناسب به درک صحیحی از محیط کاربری و شرایط استفاده از آن نیازمند است.

معمولا هر مرکز تجاری یا صنعتی دارای ناحیه ای است که کف بارهای سنگین، سایش شدید و ضربات مکانیکی قرار می گیرد، بدون داشتن سیستم پوششی محافظ و مناسب بر روی بتن، احتمال ایجاد و رشد ترک و چین خوردگی در سطح زیاد شده و کف به تدریج تحلیل رفته و هزینه تعمیر آن بالاتر خواهد رفت.

گرد و غبار و ذرات معلق دشمن سلامتی کارکنان و همچنین بسیاری از تجهیزات و فرایند های علمی محسوب می شوند. بتن های پوشش داده شده با اپوکسی یا سایر کفپوش های با لایه نهایی رزینی گزینه ایده آلی برای این محیط ها هستند. هر زمان که لازم باشد می توان آن را تمیز کرد.

بتن دارای طبیعت متخلخلی است که بدون پوشش مناسب، حلالها، اسید ها، بازها و سایر ترکیبات شیمیایی توسط بستر بتنی جذب شده و بتن را خراب کرده و گاهی حتی لایه بتنی هم گذشته و به بستر زیرین راه می یابند. کف پوشها با فراهم آوردن مقاومت در برابر انواع مواد شیمیایی، در صنایع مختلفی از جمله آشپزخانه های صنعتی، آزمایشگاه ها، سالن های تولید و کارخانه ها و سایر مراکز صنعتی، ایمنی، حفاظت از بتن و صرفه اقتصادی را به همراه دارد.

گاهی در کارخانه ها و کارگاه ها پس از مدتی تغییر و جابجایی دستگاه ها و تجهزات رخ میدهد. با جابجایی و جایگزین کردن تجهیزات، اغلب نوع کاربری ناحیه نیز تغییر می کند از جمله تغییر در انجام فرایندهای خشک یا مرطوب و یا تغییر از نظر تولید و یا انبارش محصولات. محصولات کف پوش اپوکسی این قابلیت را دارند که با عوض شدن  نوع کاربری سطح و کفپوش متناسب با کاربرد ثانویه آماده ساخت.

انتخاب کفپوش مناسب